روش‌های تمیز کردن ظروف مسی
روش های تمیز کردن ظروف مسی

تمیز کردن ظروف مسی را می توان به روش های مختلفی انجام داد که عمدتا می توان آنها را با وسایلی که داخل خانه یافت می شود انجام داد، در اینجا به چند مورد رایج آن اشاره می شود.

روش‌های تمیز کردن ظروف مسی

روش اول: استفاده از لیموترش و نمک:  روش‌های تمیز و براق کردن ظروف مسی لیموترش را فشار دهید و آب آن را بگیرید سپس نمک را با آب لیموترش مخلوط کنید و مخلوط نمک و آب لیموترش را با یک پارچه ی نرم به ظرف مسی بمالید و با آب گرم بشورید و پولیش دهید.
 

روش دوم: استفاده از سرکه سفید و نمک:یک فنجان سرکه سفید و یک قاشق غذاخوری نمک را داخل یک قابلمه بریزید و آن را با آب پر کنید سپس ظرف مسی را داخل قابلمه قرار دهید و به مدت 10 ال 20 دقیقه بجوشانید بعد از انجام این مراحل ظرف را خارج کرده و بعد از خنک شدن، آن را با آب گرم و صابون بشورید و در آخر شسته و خشک کنید.
 

روش سوم: استفاده از لیموترش:با استفاده از لیموترش می توانید لکه های ایجاد شده روی ظروف مسی را از بین ببرید.ابتدا دو عدد لیموترش را از وسط نصف کنید سپس لیموترش را به ظرف مسی بمالید و این کار را تا زمانیکه لکه ها از بین برود انجام دهید و در انتها ظرف را با آب بشورید و آن را خشک کنید
 

روش چهارم: استفاده از سس گوجه فرنگی:سس گوجه فرنگی را روی ظرف مسی بمالید و برای چند دقیقه در همان حال باقی بگذارید، سپس با یک اسکاچ شدیدا روی ظرف مسی بمالید و در انتها ظرف مسی را بشورید.
 

روش پنجم: استفاده از سرکه سفید و نمک: ترکیب نمک و سرکه، باعث می شود اکسیداسیون مس کاهش یابد.سرکه و نمک را روی ظرف مسی مورد نظر بریزید سپس با یک دستمال ترکیب نمک و سرکه را روی سطح بمالید، این کار را تا از بین رفتن تمام سیاهی و جرم ها ادامه دهید بعد از انجام این مراحل ظرف را با آب بشورید و در نهایت با یک پارچه نرم و خشک، ظرف را تمیز و برق بیاندازید.
 
روش ششم: با استفاده از اسید سولفوریک:این روش را می توان بهترین نوع استفاده شده برای از بین بردن اکسیداسیون ظروف مسی عنوان کرد که تنها برای مس استفاده می شود. فلزات دیگر ممکن است با شستشوی اسید سولفوریک لکه دار یا سوراخ شوند.برای استفاده از این روش ابتدا بایستی با استفاده از یک دستکش لاستیکی، اسید سولفرویک و آب را با توجه به اندازه ظرف مسی که قرار است تمیز شود را با هم ترکیب کنید.(دستورالعمل درصد ترکیب روی بسته ی اسید سولفرویک قید شده است)سپس قسمت مسی ظرف داخل محلول غوطه ور کنید، وقتی جوشیدن به اتمام رسید، ظرف مسی را به طور کامل بشورید و در هوای خشک و خنک قرار دهید.

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.